کد خبر: ۲۴۰۳۰۰32295
لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

تخصیص ۴۰ درصد تسهیلات بانک ملی به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی

مدیرعامل بانک ملی اعلام کرد که بیش از ۴۰درصد تسهیلات پرداختی این بانک طی دو ماه نخست سال جاری به «سرمایه در گردش برای حمایت از تولید و اشتغال» تخصیص یافته است.

محمدرضا حسین‌زاده در گفت‌وگو با روابط‌عمومی بانک ملی با بیان این که کمبود نقدینگی یکی از مهمترین موانع پیش روی تولیدکنندگان است، اظهار کرد: در سفرهای استانی و پس از حضور در واحدهای تولیدی، همواره شاهد بوده‌ام که یکی از دغدغه‌های اساسی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، نبود سرمایه در گردش است و از این رو بانک ملی حل این مشکل را به صورت جدی در دستور کار قرار داده است.

او افزود: بانک ملی به منظور تحقق حداکثری «مانع‌زدایی از تولید»، تامین مالی واحدهای تولیدی را به طور جدی پیگیری می‌کند، به طوری‌که تنها در دو ماه نخست امسال بیش از ۱۱هزار فقره تسهیلات سرمایه در گردش برای حمایت از تولید و اشتغال پرداخت شده است.

حسین‌زاده با بیان این که میزان این تسهیلات از ۷۷هزار و ۴۰۰میلیارد ریال عبور کرده است، ادامه داد: این روند در ماه‌های آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت، چرا که ما معتقدیم حمایت از تولید به معنای خنثی شدن تحریم‌ها و نیز رونق اقتصادی در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا