کد خبر: 030203156971
جامعه و فرهنگ

شهردار منطقه ۱۵ در نخستین نشست معتمدین و نمایندگان سمن های محلات که با حضور عضو شورای اسلامی شهر برگزار شد: دغدغه و درخواست شهروندان با ۵۶۴ مصوبه بازدید میدانی محلات پیگیری شد

نخستین نشست معتمدین و نمایندگان سمن‌های محلات شهر تهران با حضور محمد شیری شهردار منطقه ۱۵ و سید احمد علوی عضو و رئیس ستاد سمن های شهر تهران و عضو شورای اسلامی شهر تهران در باب الرضای پایتخت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، نخستین نشست هم اندیشی معتمدین و نمایندگان سمن های محلات شهر تهران با حضور سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران و محمد شیری شهردار منطقه ۱۵ در این منطقه برگزار و معتمدین و نمایندگان سمن های محلات ۱۹ گانه منطقه ۱۵ درخواست ها و نیازهای محلات خود را در زمینه های اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و نگهداشت بیان کردند.

محمد شیری شهردار منطقه ۱۵ در این نشست ضمن تقدیر از حضور و نقش ارزشمند معتمدین در شناسایی نیازها و موضوعات قابل پیگیری در محلات گفت: دغدغه و مطالبات شهروندان در موصوبات بازدید میدانی سال گذشته پیگیری شد .

او با اشاره به ۵۶۴ مصوبه بازدید محلات ۱۹ گانه منطقه افزود: بیش از ۷۰ درصد این مصوبات تحقق یافت و پروژه‌های متنوعی در حوزه های خدمات شهری، فنی و عمران و حمل و نقل و ترافیک انجام و در اختیار شهروندان قرار گرفته است، مابقی نیز در دست اقدام است و به زودی به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه از دور سوم بازدید های محلات طی هفته آتی خبر داد و گفت: ما با حساسیت و دغدغه مندی لازم و با به کار گرفتن همه پتانسیل های موجود تلاش خواهیم کرد تا ضمن اجرای قوانین شهری، زمینه های ارتقای سطح خدمات را برای شهروندان در محیط های عمومی فراهم کنیم.

شیری درادامه به دستاوردهای منطقه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: کسب رتبه نخست شهر تهران به لحاظ بهسازی معابر با پخش بیش از ۱۰۱ هزار تن آسفالت، رتبه نخست میان مناطق ۲۲ گانه با صدور ۱۵۰۰ پروانه ساختمانی و نوسازی هزار و ۲۰۰ پلاک در بافت فرسوده، مشارکت بینظیر شهروندان باب الرضای تهران در بزرگترین نظرسنجی مردمی پایتخت با ۱۴۰ هزار رای مردمی و کسب رتبه اول تهران به لحاظ مشارکت شهروندان در میان سایر مناطق از جمله دستاور‌های مدیریت شهری منطقه است که با حمایت شهردار محترم تهران ، اعضای شورای شهر و تلاش همکارانم محقق شد.

مشارکت مردم در مدیریت شهری را مجدانه‌تر پیگیری می‌کنیم

سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این نشست ضمن تقدیر از روحیه مشارکتی و استقبال و پیگیری شهردار منطقه در برگزاری این جلسه گفت: این نخستین نشست با معتمدین و نمایندگان سمن های محلات شهر تهران است که در منطقه ۱۵ برگزار می شود و نقطه عطفی است برای برگزاری این دست از جلسات در سایر مناطق شهر تهران است.

او تاکید کرد که مشارکت در سطح محلات باید به صورت قانونمند عملیاتی و اجرایی شود تا بتوانیم گروه های مختلف مردمی را در اداره شهر بهتر و بیشتر دخیل کنیم چرا که اکثر معتمدین محلات همان شورایاران سابق هستند که ۲۰ سال است این سرمایه اجتماعی در کنار مدیریت شهری در دوره های مختلف حضور داشته است.

علوی افزود: نهادهای فعال و اثرگذار در محلات باید دور هم جمع شوند تا برای محله تصمیم بگیرند‌. بخشی از هئیت امنای محلات را نمایندگان سازمان و ارگان‌های حاضر در محلات و بخش دیگر را معتمدین محلات که از سوی شورای شهر انتخاب می‌شوند، تشکیل می‌دهند.

رئیس ستاد سمن‌های شهر تهران همچنین در این نشست از سایر ارگان ها و نهادها خواست تا در بودجه ریزی و مدیریت برخی از امور به توانمندی و قابلیت های هیات امنای محلات اعتماد کنند.

علوی تاکید کرد: معتمدین محلات چشم ناظر شورای اسلامی شهر تهران در محلات هستند.

رئیس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران در پایان از ادامه دار بودم نشست با معتمدین محلات و نمایندگان سمن ها در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران خبر داد.

همچنین بازدید از بوستان آزادگان، کوشک امیرسلیمانی، زندان هارون الرشید، دیدار مردی در آستان سید ملک خاتون(س) و دیدار با خانواده معظم شهید « مجید غلامی» از دیگر برنامه های سید احمد علوی رئیس ستاد سمن‌های شهر تهران و عضو شورای اسلامی شهر تهران در باب الرضای تهران بود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا