کد خبر: ۲۹۰۷۹۹5033
لینک کوتاه:
روزنامه

۳ کارخانه فرآوری طلا در سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود

به گفته استاندار سیستان و بلوچستان، ساخت سه کارخانه فرآوری طلا در بزمان، میرجاوه و تفتان این استان در دست اقدام است.

به گزارش ایرنا، احمدعلی موهبتی در این باره اظهار کرد: در راستای بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود معادن طلا در این استان ساخت سه مرکز فرآوری طلا در دستور کار قرار دارد.

او با بیان اینکه برای این مراکز فرآوری ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است، افزود: هم ‌اینک مجوز استخراج ۳.۵ میلیون تن طلا از معدن میرجاوه صادر شده است‌ و مطالعات ایجاد مرکز فرآوری طلا بزمان هم در دست اقدام است و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: هم ‌اینک پروژه اکتشافی معدن طلای بزمان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال درحال انجام است و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین پروژه اکتشافی معدن طلای «سرجنگل» در محدوده میرجاوه هم ۹۵ درصد رشد دارد که با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرایی می‌شود.

او با یادآوری سایر پروژه‌های اکتشافی طلا گفت: پروژه‌های اکتشافی معدن طلای خارستان(بیدستر) تفتان با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال ۹۵ پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مراحل اکتشاف معدن مس و طلای شهرستان نیمروز با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری،  ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی و معدن سفیدآبه در نیمروز نیز با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریالی ۶۵ درصد رشد پیشرفت فیزیکی دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا