کد خبر: 18030031224
صنعت و معدن

منهول پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

منهول پلی اتیلن در دو مدل منهول های دست ساز و منهول های فابریک تولید میشود کارخانه بزرگ تولید منهول های پلی اتیلن روتنگران پارسه تولید کننده بزرگ مهنول های پیش ساخته (فابریک) و منهول های دست ساز سفارشی آماده ارایه محصولات خود به مشتریان و همکاران گرامی در سراسر ایران میباشد و همچنین آماده صادرات منهول پلی اتیلن به کشور های منطقه است. جهت هماهنگی و سفارش به سایت روتنگران پارسه مراجعه کنید.

منهول از جنس پلی‌اتیلن به روش روتاری تولید می‌شود ، مواد اولیه پس از آسیاب شدن به پودر تبدیل شده و داخل قالب های که از قبل طراحی و آماده سازی شده‌اند ریخته و با چرخش دورانی و گرمائی معادل ۲۲۰ درجه سانتی گراد، موادی که از قبل به پودر تبدیل شده بعد از مدت زمانی مذاب شده شکل قالب را به خود میگیرد. منهول‌های پلی‌اتیلن را می‌توان در مقاومت های حلقوی ۳۱.۵ کیلونیوتن و ۶۴ کیلو نیوتن تولید و عرضه نمود.

منهول پلی اتیلن فابریک از سه قسمت تشکیل می شوند؟

قسمت فوقانی یا تیپر

تیپر منهول پلی اتیلن معمولا با ارتفاع ۶۰ سانت تولید و همیشه در قسمت بالای منهول قرار میگیرد ، منهول فوقانی یا تیپر با قطر ۶۰ سانت بوده که به قسمت آدم‌ رو معروف می‌باشد و طراحی این قسمت به گونه‌ای است که چون دریچه روی آن قرار می‌گیرد با قطر ۶۰ سانت طراحی می‌گردد تا  اپراتور یا مجری خط بتواند به راحتی به داخل منهول رفته و عملیات لایه روبی و بازدید از خط را انجام دهد .

قسمت میانی یا رایزر منهول

این قسمت منهول معمولا با کمترین ارتفاع (۲۵سانت) تولید و تا یک متر نیز تولید می‌شود . این قسمت از منهول با کم یا زیاد شدنش ارتفاع کل منهول را کم یا زیاد می‌کند.

اگر ما منهولی به ارتفاع ۲ متر تهیه کرده باشیم و با تغییراتی در پروژه بخواهیم‌ ارتفاع منهول را تغییر بدهیم کافی‌ است قسمت میانی رایزر را تهیه و به آن اضافه یا کم نمائیم.

قسمت میانی نقش مهمی را در ارتفاع منهول خواهد داشت به همین خاطر این قسمت از منهول در ارتفاع های متفاوتی تولید و طراحی می‌شوند.

قسمت تحتانی یا کفی منهول

این قسمت از منهول همیشه در کف سازه و یا جاگذاری منهول قرار می‌گیرد.

قسمت تحتانی یا کفی منهول معمولا در ارتفاع ۵۰ سانت تولید می‌شود ، قسمت تحتانی یا کفی منهول به دو روش تولید می‌شود

کفی چهار وجهی و کفی ماهیچه‌ای

کفی چهار وجهی منهول:

کفی چهار وجهی منهول به گونه ای طراحی شده که اپراتور یا مجری میتواند از هر قسمت از منهول ورودی و خروجی را انتخاب و نسبت به سوراخ‌کاری اقدام کند.

این نوع کفی منهول مانور مجری و نصاب را جهت کار اجرا زیاد کرده و خطای کار را با این نوع کفی منهول می‌تواند خنثی نماید .

کفی ماهیچه‌ای منهول:

کفی ماهیچه‌ای منهول در انواع مختلف خروجی تولید می‌شود ، با نصب ماهیچه‌های مختلف میتوان راه‌ آب یا فاضلاب را در ماهیچه تولید نمود.

این نوع کفی با طراحی از قبل پیش‌بینی شده تهیه می‌شود و هیچ نوع تغییراتی در آن امکان پذیر نیست.

رو بدنه منهول پلی‌اتیلن فابریک تیرک‌های نصب شده که این تیرک‌های پلی‌اتیلنی مقاومت منهول را بالا برده و با کوبش خاک در اطراف آن جایگاه منهول را محکم و ثابت می‌کند.

پلی اتیلن

نکته مهم:

این که ۳ قسمت منهول – قسمت فوقانی (تیپر) قسمت میانی (رایزر) قسمت تحتانی یا کفی یا کف واشر منجیت دار و چسب های آب‌بندی و پیچ و مهره به یکدیگر متصل می‌شوند و در هر زمان جهت کم یا زیاد کردن ارتفاع می‌توانید با جدا کردن پیچ و مهره ارتفاع را تغییر دهید.

منهول پلی‌اتیلن علاوه بر این که در ارتفاع های مختلفی تولید می‌شوند در اقطار مختلفی نیز می‌بایست انتخاب شوند .

قطر منهول پلی اتیلن:

منهول پلی اتیلن  قطر ۱۰۰۰ میلیمتر

منهول پلی اتیلن  قطر ۱۲۰۰ میلیمتر

منهول پلی اتیلن  قطر ۱۵۰۰ میلیمتر

منهول پلی اتیلن  قطر ۲۰۰۰ میلیمتر

در منهول پلی‌اتیلن می‌توان از رنگهای مختلفی استفاده نمود معمولا رنگ منهول پلی‌اتیلن از رنگهای روشن انتخاب می‌شوند.

تا در زمان ویدئومتری بتوان وضوح بیشتری را در کار داشته باشیم ،در تمامی منهول‌های پلی‌اتیلن فابریک یا دست ساز می‌بایست در داخل آن پله‌هایی را تعبیه نمود تا اپراتور و یا مجری به راحتی به داخل منهول دسترسی داشته باشد.

پلی اتیلن

منهول دست ساز:

در منهول دست ساز دیگر قسمت‌های سه‌گانه وجود ندارد.

این نوع منهول‌ها طوری طراحی می‌گردد که منهول از لوله‌های کاروگیت استفاده می‌شود و انتهای لوله یا گپی مسدود و خروجی در اطراف منهول ایجاد می‌شود و بالای لوله نقش تیپر یا قسمت فوقانی را خواهد داشت .

قیمت منهول تحتانی، میانی و فوقانی:

امروزه با توجه به شرایط ارزی و اقتصادی دارای ثبات نیست و هر روز در حال تغییر می باشد و قیمت های درج شده در وب سایت روتنگران پارسه صرفا برای اطلاع رسانی می باشد جهت خرید منهول پلی اتیلن و دریافت هزینه دقیق با ما تماس بگیرید.

هزینه خرید منهول فوقانی و تحتانی و میانی به ظرفیت و ارتفاعی که نیاز دارید بستگی دارد و این نوع منهول ها در ارتفاعات مختلفی میباشند که معمولا از ۴۵ شروع شده و نهایتا به ۹۰ در طرح های بزرگ منتهی می‌شوند.

ساخت منهول های عظیم در انحصار کارخانه تولیدی لوله پلی اتیلن روتنگران پارسه میباشد که در پروژه عظیم مورد استفاده است. شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت و دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

شرکت تولید کننده منهول پلی اتیلن روتنگران پارسه بزرگترین تولید کننده و صادرکننده منهول پلی اتیلن

لطفا جهت خرید منهول پلی اتیلن به سایت روتنگران پارسه مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا